وبلاگ

طراحی داخلی مغازه

اصول طراحی داخلی مغازه | هزینه طراحی داخلی مغازه

طراحی داخلی مغازه کوچک به چه صورت است و هزینه طراحی داخلی مغازه چقدر است؟ طراحی داخلی مغازه از موضوعات و مسائلی می باشد که برای افرادی که در شرف راه اندازی مغازه در هر حوزه کاری ای هستند، بسیار مهم و با اهمیت است. یکی از شیوه های تجارت که از قدیم الایام و از زمان پیدایش تمدن و شهرنشینی انسان ها وجود داشته است، مغازه داری بوده است. منتها درامروز شیوه مغازه داری و شکل و شمایل آن ها با گذشته بسیار متفاوت است و علاوه بر رفتار و اخلاق خوب و شیوه عملکردی مناسب یک مغازه، ظاهر و دکوراسیون مغازه هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر که به مباحث طراحی و استفاده از فضا ها علاقه مندید و یا اگر که به دنبال طراحی و قیمت طراحی داخلی مغازه ی خود هستید، در ادامه هم همراه گروه معماری روکوآرک بمانید.

طراحی داخلی مغازه کوچک

اصول طراحی داخلی مغازه | هزینه طراحی داخلی مغازه

اصول طراحی داخلی مغازه | هزینه طراحی داخلی مغازه

بسیاری از فروشگاه های در سطح شهر تهران و یا دیگر شهرها دارای فضای کافی نمی باشند و به اصطلاح کوچک هستند. مفازه در کل باید به گونه ای طراحی شود که شیک به نظر برسد و در عین حال شلوغ نباشد. برای این کار بهتر است از یک طراح کمک بگیرید. به خصوص برای طراحی داخلی مغازه کوچک سخت است که از طراحی های معمولی استفاده شود چرا که فضای کافی ندارید. بهترین راه برای طراحی داخلی مغازه کوچک این است که گروه روکوآرک در تماس باشید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد بدهند.

پپش از این که به مسائلی مثل قیمت طراحی داخلی مغازه کوچک یا اصول طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه پرداخته شود، بهتر است که کمی درباره خود طراحی مغازه، اطلاعات مان را بالا تر ببریم. همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد، در دنیای امروز طراحی، شکل و شمایل، و دکوراسیونی که یک مغازه دارد بسیار حائز اهمیت است. این اهمیت از آنجا نشات می گیرد که در این روز ها در هر حوزه کاری، تعداد قابل توجهی مغازه و فروشگاه وجود دارد و برای این که مشتریان جذب کار شما شوند، در ابتدا باید طراحی مغازه شما جذابیتی داشته باشد، که مشتری به وارد شدن به مغازه شما علاقه مند شود. طراحی داخلی هر مغازه هم به همین دلیل صورت می گیرد و شامل انجام بررسی های لازم، استفاده از دکوراسیون جذاب، و ایجاد فضایی متناسب با کسب و کار شما و در عین حال دوست داشتنی برای مخاطبان کار شما می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: اصول طراحی بوتیک مردانه و زنانه

طراحی داخلی مغازه شیک و کاربردی

یکی مسائل مهم و دغدغه های افرادی که قصد دارند برا طراحی مغازه شان اقدام کنند، در کنار موضوعاتی مثل اصول طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه و…، این می باشد که طرح و شکل نهایی کار پس از اجرا شدن، کاملا شیک و کاربردی باشد. زیرا شیک بودن مغازه باعث می شود که توجه اولیه مخاطب به مغازه شما جلب شود و وسوسه شود که به مغازه شما داخل شود. کاربردی بودن آن هم منجر به این مهم می شود که مشتری پس از دیدن شیک بودن مغازه شما و وارد شدن به آن با فضای مناسبی روبرو باشد که هر آنچه به آن نیازدارد جلوی چشمش است و کسی هم آنجا هست که توضیحات لازمه را به او ارائه بدهد و او از نزدیک هم از محصول مورد نظرش دیدن کند.

اصول طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه

اصول طراحی داخلی مغازه | طراحی داخلی مغازه کوچک

اصول طراحی داخلی مغازه | طراحی داخلی مغازه کوچک

همه ی کار ها و فعالیت ها در ان جهان هستی دارای اصولی هستند که در زمان انجام آن ها، حتما باید این اصول مورد توجه قرار گرفته و رعایت شوند تا کار نهایی پس از انجام، علاوه بر دادن نتیجه خوب، استاندارد و اصولی هم باشد. طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه هم، از این قاعده خارج نیستند و برای آن ها اصول طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه ای وجود دارد که رعایت آن  ها علاوه بر این که باعث خواهد شد شما یک مغازه با اصول طراحی جهانی داشته باشید، بلکه باعث خواهد شد که هم طراحی داخلی و هم دکوراسیون فروشگاه و مغازه شما زیبا و چشم نواز شوند. برای آشنایی بهتر و بیشتر شما به یکسری از این اصول، برخی از آن ها در قسمت پایینی این پاراگراف گردآوری شده اند.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی داخلی آشپزخانه

استفاده از نور مناسب: یکی از اصول طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه که باعث می شود جذابیت و زیبایی مغازه شما چندین برابر شود، استفاده از نورپردازی مناسب می بااد. نور پردازی مناسب یعنی استفاده از نور، با توجه به کسب و کار و حوزه کاری شما، و بخشیدن جذابیت به مغازه، محصولات و خدمات شما، در دید مخاطب حیطه کاری شما.

مسیر مشتری: این که در زمان طراحی داخلی مغازه، برای مشتری مسیری ایجاد شود که تا پس از جلب توجه اولیه و وارد شدن به مغازه، از آن چیز هایی که شما می خواهید و برای خودش هم جذابیت دارد دیدن کند، از مسائل مهم و قابل توجه می باشد که باعث می شود مشتری به خرید از خدمات یا محصولات شما بیش از پیش ترغیب شود.

 ویترین و فضای ورودی مغازه: اولین چیزی که مشتری توجهش به آن جلب می شود و باعث می شود که مشتری تصمیم بگیرد که آیا پا به داخل یک مغازه بگذارد یا از مقابل آن گذر کند، ویترین و فضای ورودی آن مغازه می باشد. از همین رو واجب است که با کمک یک طراح داخلی، ورودی و ویترین جذاب و متناسب با سلیقه ی مخاطبان کسب و کارتان طراحی کنید، تا آن ها به داخل مغازه شما شدن تشویق شوند.

اصول طراحی داخلی مغازه | طراحی داخلی مغازه کوچک

اصول طراحی داخلی مغازه | طراحی داخلی مغازه کوچک

توجه به رنگ ها: نقش رنگ ها در طراحی داخلی بسیار مهم است. در زمینه رنگ ها موضوعی وجود دارد به اسم روانشناسی رنگ ها. روانشناسی رنگ ها به ما می گوید که هر رنگی تاثیری خاص در ذهن و قلب افراد می گذارد و حس خاصی را در ایشان ایجاد می کند. به همین دلیل این که از رنگ های مناسب و متناسب با حوزه کاری شما در طراحی داخلی مغازه تان استفاده شود، موضوعی بسیار مهم و موثر است.

دکور داخلی مغازه: درست است که ورودی و ویترین مغازه در وهله و در نگاه اول باعث می شوند که مشتری ترغیب شود به مغازه شما داخل شود یا از مقابل آن گذر کند، اما شکل و شمایل و نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی مغازه باعث می شوند که مخاطبی که به داخل مغازه وارد شده است، ترغیب به خرید بشود یا پس از دیدن دکوراسیون، بعد از مدت کوتاهی از مغازه خارج شود. به همین دلیل در زمان طراحی داخلی کسب و کار خود، به جز توجه به موضوعاتی مثل قیمت طراحی داخلی مغازه، حتما باید به این نکته هم توجه ویژه ای داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع مدل های طراحی داخلی رستوران

هزینه طراحی داخلی مغازه

این که پیش از انجام هر کاری یا خرید هر محصولی از قیمت آن و مقدار هزینه ای که باید برای انجام آن کار یا خرید آن محصول بپردازیم مطلع شویم، از موضوعات مهم و قابل توجه است. موضوعی که باعث می شود هر فرد بداند که آیا بودجه مناسبی برای انجام کار دارد یا خیر و در نهایت هم باعث می شود که فرد آن کار را انجام بدهد یا نه، بحث قیمت انجام آن کار است. به همین سبب برای فهمیدن قیمت طراحی داخلی مغازه و برای انجام و پیاده سازی یک طراحی داخلی با بهترین و شیک ترین دکوراسیون ها، پیشنهاد می شود که حتما سری به روکوآرک بزنید.

2 دیدگاه در “طراحی داخلی مغازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *