وبلاگ

طراحی داخلی شرکت اداری

طراحی داخلی شرکت اداری | طراحی دکوراسیون شرکت اداری

یکی از دغدغه های کسانی که در شرف راه اندازی اداره یا دفاتر کاری هستند، طراحی داخلی شرکت اداری یا دفترشان میباشد. در هر محیط و مکانی شکل داخلی، طراحی و دکوراسیون آن محیط بر روی افراد حاضر در آن تاثیر بسیار زیادی دارد. این قضیه در همه مکان ها مثل خانه ها، محیط های کار، ادارت و… وجود دارد. ادارات یکی از مکان هایی هستند که بسیاری از افراد بخش عمده ای از روز و طول عمر خود را در آنجا سپری میکنند، از همین رو داشتن طراحی خوب و حرفه ای فضای داخلی آن ها از اهمیت الایی برخوردار میباشد. طراحی داخلی شرکت اداری موضوعی است که برای شمایی که به فکر تغییر یا طراحی فضای داخلی اداره یا دفتر کار خود هستید. ‌موضوعی جالب و مفید خواهد بود.

نحوه طراحی داخلی شرکت اداری

طراحی داخلی شرکت اداری | طراحی دکوراسیون شرکت اداری

طراحی داخلی شرکت اداری | طراحی دکوراسیون شرکت اداری

همانگونه که پیش تر هم به آن اشاره کوتاهی شد همه ما انسان ها بخش عمده ای از روز و در نتیجه عمر خود را در محیط کارمان میگذرانیم. این محیط های کار هم هر کدام از طراحی، و شکل خاص و منحصر به فردی بهره برده اند. یکی از این محیط هایی که بخش اعظمی از افراد در این دوره و زمانه در آن مشغول به فعالیت هستند، ادارات می باشند. افراد کارمند معمولا حدود 8 ساعت در روز یعنی معادل یک سوم از روز و در دید کلی عمر خود را در اداره محل کار خود میگذرانند، از همین رو این موضوع بسیار حائز اهمیت میباشد که این محیط، محیطی آرامش بخش باشد و در عین زیبایی و جذابیتی که دارد، باعث بالا رفتن راندمان کاری و انجام شدن کار ها به بهترین شکل ممکن باشد. در دید کلی هم طراحی داخلی شرکت اداری یعنی طراحی فضا و محیط داخلی دفاتر و مجتمع های اداری، و دادن شکل و شمایل جذاب، آرامش بخش و در عین حال انگیزشی و پربازده به آنها.

کسب اطلاعات بیشتر: اصول طراحی داخلی مغازه

اصول طراحی داخلی اداری

پس از اینکه با اصول طراحی اولیه آشنا شدیدی لازم است که اصول طراحی داخلی اداری را هم بدانید. هر چیزی و انجام هر کاری اصول و آدابی دارد که برای این که آن کار به بهترین شکل ممکن انجام شود، باید هنگام انجام آن، این اصول و آداب رعایت شوند. طراحی داخلی ادارات هم از این قضیه مستثنی نیست و شما حتی در زمان سپردن طراحی دکوراسیون ادرای شرکت یا اداره خود به بهترین شرکت طراحی داخلی شرکت اداری هم، باید پیگیر رعایت شدن اصول طراحی داخلی شرکت اداری باشید. طراحی ساختمان های اداری باید به گونه ای باشد که از همان لحظه که وارد آن شدید و از همان لابی ساختمان، متوجه تفاوت و فرق های آن با ساختمان مسکونی بشوید. طراحی داخلی ادارات باید به گونه ای باشد که از اصول طراحی اداری پیروی کرده باشد و فضایی داشته باشد که برای پیشبرد کارها مناسب باشد، فضایی که باعث بالاتر رفتن تمرکز کارکنان اداره شود و فضاهای لازم مثل دفتر مدیریت، فضای جلسات، فضای استراحت کارمندان و… را در خود جای داده باشد. برای آشنایی بهتر و بیشتر شما عزیزان با اصول طراحی داخلی اداری، برخی از موارد آن در قسمت پایینی معرفی شده اند.

بهره بردن از نور طبیعی

یکی از مهم ترین اصول طراحی داخلی اداری، استفاده از نور طبیعی آفتاب می باشد. وجود نور خورشید در هر فضا و مکانی باعث وجود حس زندگی و سرحال بودن افراد مستقر در آن مکان می شود. این مورد در ارتباط با فضا های اداری هم وجود دارد و در فضای ادارت هم وجود نور کافی خورشید و نه بیش از اندازه آن لازم می باشد. نور آفتاب در نجوه کارکرد کارکنان یک اداره تاثیر زیادی دارد و باعثمی شود کارمندان سر حال تر به کار کارکردن بپردازند.

استفاده از گل و گیاه

طراحی داخلی شرکت اداری | طراحی دفتر اداری مدرن

طراحی داخلی شرکت اداری | طراحی دفتر اداری مدرن

محیط های کار و به خصوص محیط های اداری اغلب فضایی خسته کننده و بی روح دارند که اثری از حیات در آن ها دیده نمیشود، این قضیه آن موقع بیشتر آزار دهنده میشود که محیط اداره به گونه ای باشد که ارباب رجوع برای انجام شدن کار خود، مجبور به انتظار باشد، در این شرایط منتظر ماندن برای ارباب رجوعی که در حالت عادی هم از معطلی خوشش نمیاید، سخت و بسیار خسته کننده خواهد بود. استفاده از گل و گیاه در فضای اداری باعث میشود که فضای کاری کمی تلطیف شود، حیات به آن برگردد و فضا از حالت بی روحی خارج شود.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع مدل های طراحی داخلی رستوران

انتخاب رنگ مناسب

احتمالا این را بدانید که رنگها هر کدام باعث ایجاد شدن حس و حالتی خاص در ما میشوند، که به این قضیه روانشانسی رنگ ها میگویند. نقش رنگ ها در طراحی داخلی بسیار مهم است. به همین جهت که رنگ ها تاثیر زیادی بر روح و روان، و خلق و خوی ما انسانها دارند، یکی از مهم ترین اصول طراحی داخلی شرکت اداری، انتخاب رنگ مناسب میباشد. انتخاب رنگ مناسب برای محیط اداره باعث میشود که تعامل و همکاری میان کارکنان افزایش یابد و راندمان و سرعت انجام کارها بهتر شود.

نورپردازی به اندازه و مناسب

در بحث نور، برای طراحی داخلی ادارات، علاوه بر این که حتما باید از نور طبیعی خورشید استفاده شود، نورپردازی مصنوعی هم باید به شکل اصولی و مناسبی شکل بگیرد. به طور کلی همه چیز درباره نورپردازی مصنوعی باید متناسب با محیط اداره و شکل کاری که قرار است در آن انجام شود باشد. نورپردازی اداره باید به گونه ای باشد که از خستگی زودهنگام کارکنان و چشم آنها جلوگیری شود. در بحث نورپردازی انتخاب لامپ و لوستر، تنظیم شدت و میزان نور و انتخاب رنگ نور، باید مورد توجه قرار بگیرد.

پارتیشن بندی اداره

یکی از مسائل مهم در طراحی دکوراسیون اداری، پارتیشن بندی و ایجاد کردن فضاهای مختلف است. یکی از مسائلی که باعث افزایش تمرکز و آرامش کارکنان و کارمندان یک اداره خواهد شد، داشتن فضای خصوصی است. پارتیشن بندی برای دفاتر و مراکز اداری ای که از فضای کافی برای ایجاد اتاق را ندارند بسیار کاربردی خواهد بود و باعث افزایش تعامل بیشتر کارکنان با هم و با مشتریان خواهد شد. یکی از جدید ترین شیوه های پارتیشن بندی هم استفاده از شیشه های شفاف خواهد بود که باعث ایجاد فضای سرزنده و صمیمی، افزایش حس تعامل و همکاری، و ایجاد ارتباط بصری کارکنان با یکدیگر خواهد شد.

طراحی دکوراسیون شرکت اداری

طراحی دکوراسیون شرکت اداری کاملا با طراحی دکوراسیون داخلی منزل و خانه ها متفاوت است. طراحی دکور ادارات نیاز به تخصص و مهارت ویژه ای دارد و باید در عین رسمی بودن، جذاب و دلنیشن باشد و با هر سلیقه ای ارتباط برقرار کند تا هم مشتریان از دیدن آنها یا کار کردن با آنها لذت ببرند، هم مراجعین، تا رضایت از اداره، هم بین کارکنان افزایش یابد، و هم بین مراجعین. در زمینه طراحی دکور ادارات باید به مسائل و نکات مختلفی توجه کرد که در بخش پایینی این پاراگراف برخی از این مسائل و نکات را با هم مشاهده میکنیم.

اهمیت مبلمان

یکی از مهم ترین مسائل در طراحی دکوراسیون اداری که باید توسط حتی بهترین شرکت طراحی داخلی شرکت اداری هم رعایت شود، انتخاب صحیح و درست مبلمان میباشد. با توجه به هدفی که هر بخش از فضای داخلی یک اداره دارد، باید مبل با طرح، فرم و رنگ مناسب با هدف آن فضا، در آنجا قرار بگیرد. به عنوان مثال اگر از دکوراسیون اداری مدرن بهره گرفته شده است، باید مبلمان و طرح آن ها هم با سایر دکوراسیون هماهنگ باشد. به طور کلی اما در محیط اداری خود، باید از مبلمانی استفاده کنید که هم برای استفاده کارکنان راحت باشند و هم برای استفاده مراجعین.

استفاده از متریال مناسب

از دیگر مباحث مهم در طراحی داخلی اداره و طراحی دکوراسیون اداری هم، موضوع استفاده کردن از متریال های مناسب میباشد. استفاده از فلزات در دکوراسیون ادارات باعث خواهد شد که جذابیت و جدیت به فضا بخشیده شود، و استفاده از چوب هم باعث خواهد شد که حس سرزندگی به ارباب رجوع و کارکنان اداره منتقل شود. موضوعی که در این میان از انتخاب میان چوب یا فلز مهم تر است، این میباشد که انتخاب دکوراسیون شما باید به گونه ای باشد که هم متناسب با سلیقه شما باشد، هم متناسب با سلیقه مشتریان، و هم با کسب و کار و خدماتی که شما ارائه میدهید،‌ خوانایی داشته باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: روش های طراحی لابی هتل

طراحی دفتر اداری مدرن

بهترین شرکت طراحی داخلی اداری | طراحی دفتر اداری مدرن

بهترین شرکت طراحی داخلی اداری | طراحی دفتر اداری مدرن

طراحی دفتر اداری مدرن یکی از شیوه های طراحی داخلی شرکت اداری است که چندین سال است بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است و استفاده از آن محبوبیت پیدا کرده است. در طراحی دفتر اداری مدرن توسط بهترین شرکت طراحی داخلی اداری، باید وسایل و تجهیزات اداره شیک و ساده انتخاب شوند و از پیچیدگی زیاد پرهیز شود. دفاتر اداری معمولا از وسایل و تجهیزات خیلی زیادی بهره نمیبرند و تنها وسایلی مثل میز و صندلی ها، کمدها، شلف ها، المان های دکوراتیو، چراغ ها و لوسترها در دفتر قرار دارند که آنها هم عموما جلوه ساده و مدرنی دارند. در طراحی دفتر اداری مدرن، تناسب و نظم وسایل اهمیت بالایی دارد و استفاده از رنگ ها خنثی نیز بسیار متداول است.

بهترین شرکت طراحی داخلی اداری

یکی از دغدغه های اصلی ای که کسانی که قصد طراحی داخلی شرکت اداری دفتر یا اداره خود را دارند، این بحث است که به کجا باید مراجعه کنند و بهترین شرکت طراحی داخلی شرکت اداری کدام شرکت است. در جواب به این سوال باید گفت که فاکتور های متنوع و مختلفی هستند که یک شرکت طراحی داخلی را تبدیل به بهترین شرکت میکنند مثل قدمت، میزان تجربه، نمونه کارهای موفق، رضایت مشتریان و… . یکی از این شرکت هایی که در حوزه طراحی داخلی فعالیت میکند و از تیم مجرب و حرفه ای تشکیل شده است، بهترین شرکت معماری روکوآرک میباشد. تیم مجرب و حرفه ای روکوآرک آمادگی دارند تا بهترین طراحی داخلی را بر روی فضای داخلی اداره، شرکت، مغازه یا حتی خانه شما پیاده نمایند.

3 دیدگاه در “طراحی داخلی شرکت اداری

  1. راما گفت:

    خیلی عالی درجه ۱
    خدا قوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *