وبلاگ

طراحی داخلی باشگاه ورزشی

طراحی داخلی باشگاه ورزشی - طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

این که طراحی داخلی باشگاه ورزشی به چه شکلی باشد، از موضوعاتی است که حتما باید مورد توجه صاحبین باشگاه ها یا کسانی که قصد راه اندازی باشگاه های ورزشی را دارند، باشد. در دنیای امروز، بشر به این درک رسیده است که ورزش کردن باید حتما جزئی از زندگی او باشد. از همین رو باشگاه های ورزشی تبدیل به مکان هایی شده اند که بسیاری از افراد ‌ساعاتی از روز خود را در آن ها می گذرانند. از طرفی این که فضای داخلی باشگاه، دکوراسیون و طراحی داخلی آن به چه شکلی باشد، تاثیر بسیاری در تعداد ورزشکارانی که به آن جا مراجعه می کنند و نحوه ورزش کردن آن افراد دارد. از همین رو اگر که به فکر راه اندازی باشگاه هستید، یا اگر باشگاهی دارید، و یا اگر که از علاقمندان به باشگاه های ورزشی هستید، ادامه مطلب طراحی داخلی باشگاه ورزشی را از دست ندهید.

طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

این که فضای باشگاه توسط شرکت طراحی داخلی باشگاه بدنسازی به چه شکل و شمایلی طراحی شده است و از فضا های مختلف باشگاه چگونه استفاده شده است، تاثیر عمیق و بسیار زیادی بر روی ورزشکاران و نحوه ورزش کردن شان دارد. اگر طراحی داخلی باشگاه بر اساس اصول طراحی داخلی باشگاه ها باشد و معیار های زیبا شناسی، طراحی و استفاده مناسب از فضا در آن ها رعایت شده باشد، ورزشکاران، هم بهتر ورزش می کنند و اشتیاق و راندمان شان بالاتر می رود، و هم بیش تر به حضور در باشگاه، و تمدید کردن حق عضویت، و حتی دعوت از دوستان و آشنایان شان برای ثبت نام در باشگاه ترغیب می شوند.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی داخلی شرکت اداری

اصول طراحی داخلی باشگاه ورزشی

طراحی داخلی باشگاه ورزشی - طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

طراحی داخلی باشگاه ورزشی – طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

هر کاری اصول و آدابی دارد و برای این هم که آن کار به بهترین شکل ممکن انجام شود، باید این اصول به صورت تمام و کمال رعایت و اجرا شوند. طراحی، و طراحی داخلی فضاهای مختلف مثل همین باشگاه های ورزشی هم از این قاعده جهانی مستثنی نیستند. به همین خاطر برای این که باشگاه ها به حداکثر پتانسیل کاری خود برسند، هم ورزشکاران شان را راضی نگه دارند، و هم هر روزه به تعداد آن ها افزوده شود، نیاز به طراحی و استفاده از فضا های داخلی باشگاهشان به بهترین نحو و اصولی ترین شکل ممکن دارند. به دلیل اهمیت اصول طراحی داخلی باشگاه ورزشی و به جهت آشنایی شما با این اصول، برخی از آن ها در قسمت زیرین این پاراگراف معرفی شده اند.

سیستم روشنایی کارآمد و مناسب: یکی از مسائل مهم که حتما باید در زمان طراحی فضای داخلی باشگاه مورد توجه شرکت طراحی داخلی باشگاه بدنسازی، باشد، بحث استفاده از نور مناسب و کافی است. به طبع باشگاه ها در تمامی ساعات فعالیت خود نمی توانند از نور طبیعی و خورشید بهره مند شوند و برای فعالیت در ساعات عصر و شب نیازمند سیستم روشنایی مناسبی هستند که نور کافی و مناسب را به محیط باشگاه برساند.

محل استراحت ورزشکاران: یکی از مسائلی که در بسیاری از باشگاه ها نادیده گرفته می شود، بحث وجود محل استراحت برای ورزشکاران است. این که ورزشکاران در محیط باشگاه استراحت کنند اصلا جالب نیست، زیرا ممکن است آن ها جایی استراحت کنند که فضای ورزش و کار سایر ورزشکاران را مسدود کند و ورزش کردن آن ها را مختل نمایند، از همین رو در نظر گرفتن محلی برای استراحات ورزشکاران موضوعی قابل توجه می باشد.

استفاد مناسب از نور طبیعی: نور طبیعی یا همان نور خورشید نه تنها باعث می شود که باشگاه درطول روز نیاز به آن چنان سیستم روشنایی ای نداشته باشد، بلکه باعث بالا رفتن روحیه و انگیزه ورزشکاران هم خواهد شد، که این قضیه موجب می گردد که آن ها حس خوبی نسبت به باشگاه شما پیدا کنند و دائم عضویت شان را تمدید و دوستانشان را هم به ثبت نام در باشگاه دعوت کنند.

طراحی فضایی پر انرژی و انگیزشی: ورزش کردن کار آسانی نیست و هر تمرین ورزشی ای، فشار بسیار زیادی را به بدن ورزشکاران وارد می کند، از همین رو این که ورزشکار به ورزش کردن ادامه بدهد، به این بستگی دارد که محیط به گونه ای طراحی شده باشد که او با دیدن محیط تشویق به ادامه دادن شود، و نه تنها تسلیم نشود، ‌بلکه با قدرت بیشتری کارش را ادامه دهد.

طراحی داخلی باشگاه ورزشی - طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

طراحی داخلی باشگاه ورزشی – طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

قرار دادن تهویه مطبوع مناسب: یکی از مهم ترین وظایف طراحان شرکت طراحی داخلی باشگاه ورزشی ای که شما کار طراحی باشگاه تان را به آن سپرده اید، این می باشد که سیستم تهویه مطبوع مناسب و کارآمدی را بر روی باشگاه شما پیاده کند. به این علت که فعالیت های ورزشی باعث تعریق بدن انسان می گردند، در صورتی که باشگاه شما از تهویه مطبوع مناسبی برخوردار نباشد، به علت ورزش و فشاری که به بدن ورزشکاران وارد می شود، ورزشکاران شروع به تعریق می کنند. این قضیه علاوه بر این که این باعث پخش بوی نامطبوع در باشگاه می شود، بلکه به این علت که تعدادی ورزشکار عرق کرده همزمان با هم در باشگاه حضور دارند، باشگاه بیش از حد گرم می شود و ماندن و ورزش کردن در آن غیر قابل تحمل می شود.

کسب اطلاعات بیشتر: اصول طراحی داخلی مغازه

قرار دادن دستگاه های ورزشی و تجهیزات لازم: مهم ترین قسمت هر باشگاه ورزشی، تجهیزات و دستگاه های ورزشی آن می باشد. به این علت که این تجهیزات و دستگاه ها هر کدام مقدار زیادی از فضای داخلی هر باشگاه را اشغال می کنند، این که این تجهیزات و لوازم چگونه و در چه جایی از باشگاه قرار بگیرند، موضوع بسیار مهمی می باشد. در کل باید سعی شود که قرار گیری این وسایل به گونه ای باشد که هم کارآمد باشد، هم استفاده از آن ها برای ورزشکاران راحت باشد، و هم نحوه چینش و قرارگیری آن ها در کنار هم به گونه ای جذاب باشد.

شرکت طراحی داخلی باشگاه ورزشی

طراحی داخلی باشگاه ورزشی - طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

طراحی داخلی باشگاه ورزشی – طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

همان طور که گفت شد طراحی داخلی باشگاه های ورزشی بر روی ورزشکارارن و در نتیجه میزان درآمد و تعداد ورزشکاران ثابت یک باشگاه تاثیر بسیاری خواهد داشت، از همین رو در صورتی که به دنبال راه اندازی باشگاه ورزشی ای هستید و یا اگر که به دنبال طراحی مجدد فضای داخلی باشگاه ورزشی تان هستید، به شما توصیه می شود که حتما سری به سایت روکو آرک بزنید. روکو آرک یک شرکت طراحی داخلی باشگاه ورزشی می باشد که از گروهی از مجرب ترین و حرفه ای ترین طراحان داخلی تشکیل شده است. این گروه آمادگی این را دارند که فضای داخلی باشگاه شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *