وبلاگ

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

با توجه به این که خانه های دوبلکس محبوبیت بسیار زیادی دارند، امروزه طراحی خانه دوبلکس ویلایی یکی از دغدغه های معماران می باشد. طراحی یکی از مهم ترین بخش های ساخت یک خانه، اداره، باغ و بسیاری از مکان های دیگر می باشد. به طوری که طراحی یک خانه با زیبایی آن رابطه مستقیمی دارد. از طرفی دیگر این موضوع ثابت شده است که طراحی خانه دوبلکس ویلایی می تواند با روحیه افرادی که آن جا زندگی می کنند نیز تاثیر بگذارند و طبیعتا هر چقدر طراحی این خانه ها بهتر و زیبا تر باشد، افرادی که در آن جا زندگی می کنند نیز خشنود ترند.

برای یک طراحی زیبا و مناسب نکات بسیار زیاد و حائز اهمیتی باید رعایت شود از این رو می توان نتیجه گرفت که دانستن این نکات می تواند کمک زیادی به شما در طراحی هر چه بهتر یک خانه داشته باشد. برای این که با طراحی خانه دوبلکس ویلایی و عناوین دیگری از جمله طراحی ویلا دوبلکس کوچک، طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن و … بیشتر و هر چه بهتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می شود که در ادامه هم همراه با گروه معماری روکو آرک بمانید.

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

همان طور که اشاره شد برای این که طراحی خانه دوبلکس ویلایی به صورت بهتر و زیبا تری انجام شود، رعایت برخی از نکات مهم لازم است. در ادامه به برخی از این نکات مهم اشاره شده است:

نورپردازی: اولین مورد در ارتباط با نکاتی مهم طراحی خانه دوبلکس ویلایی که به آن اشاره شده است را می توان به نورپردازی و طراحی آن اختصاص داد. به این موضوع دقت داشته باشید که طراحی خانه دوبلکس با طراحی داخلی یک آپارتمان کاملا متفاوت است. چرا که در طراحی آپارتمان محدودیت هایی برای نورپردازی ساختمان وجود دارد در صورتی که در طراحی خانه دوبلکس ویلایی این گونه نیست.

کسب اطلاعات بیشتر: صفر تا صد طراحی باغ ویلا

لذا طراحی دوبلکس ویلایی شما باید به صورتی باشد که به اندازه کافی نورانی باشد. همچنین در طراحی آپارتمان مسائل دیگری نیز دارای محدودیت هایی هستند که از جمله آن ها می توان به ارتفاع سقف، اندازه فضا ها و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد اما در در خانه های دوبلکس ویلایی این گونه نیست. به این ترتیب شما می تواند در طراحی خانه دوبلکس ویلایی خود، اندازه فضا ها را مطابق با سلیقه شخصی خود طراحی کنید. به عنوان مثال اگر مهمان پذیر هستید می توانید پذیرایی بزرگ تری را برای دوبلکس ویلایی خود در نظر بگیرید اما در غیر این صورت می توانید اتاق خواب های بزرگ تری را طراحی کنید.

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

طراحی پله ها: یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای طراحی خانه دوبلکس ویلایی، طراحی پله های دوبلکس می باشد. حتما شما هم به این موضوع واقف هستید که پله ها یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های دوبلکس ویلایی محسوب می شوند به طوری که طراحی پله های زیبا تر و بهتر می تواند زیبایی خانه را دو چندان کند. برای طراحی پله ها علاوه بر این که باید به زیبایی آن توجه شود، از طرفی دیگر باید به برخی دیگر از نکات نیز توجه داشته باشید.

به عنوان مثال می توان گفت که بهتر محل قرار گیری پله های خانه نباید فضای اصلی خانه را اشغال کند. در بسیاری از موارد پیش آمده است که پس از ساخت خانه دوبلکس ویلای، محل قرار گیری پله ها را دوباره تغییر داده اند. از این رو بهتر است در طراحی خانه دوبلکس ویلایی و محل قرار گیری پله ها، نهایت دقت را داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی محوطه

طراحی ساده: آخرین مورد در ارتباط با طراحی خانه دوبلکس ویلایی که به آن اشاره شده است را می توان طراحی خانه دوبلکس ویلایی به صورت ساده اختصاص داد. همان طور که شما هم می دانید امروزه زیبایی در طراحی ساده می باشد و به این ترتیب نیز طرحی های ساده تر محبوبیت بیش تری دارند. منظور از طراحی ساده این است که در طراحی خانه دوبلکس خود، از نقش های شلوغ و خسته کننده استفاده نکنید. این موضوع از نظر روانشناسی ثابت شده است که طراحی شلوغ می تواند در طولانی مدت خسته کننده باشد و دیگر جذابیت اولیه خود را دارا نباشد. به این ترتیب هر چقدر طراحی شما ساده تر باشد، خانه دوبلکس ویلایی شما زیبا تر می شود.

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

طراحی ویلا دوبلکس کوچک

مورد بعدی در رابطه با طراحی ویلا دوبلکس کوچک می باشد. طراحی ویلا دوبلکس کوچک با طراحی خانه دوبلکس ویلایی های دیگر کمی متفاوت است و باید به برخی از نکات مهم توجه کافی را داشت. به عنوان مثال از آن جایی که در ویلا دوبلکس کوچک فضای کمی وجود دارد، طراحی آن نیز باید به گونه ای باشد که از فضای خانه نهایت استفاده را ببرید و یا به عبارتی دیگر استفاده بهینه از فضای موجود را داشته باشید.

به طوری که نباید از طراحی های خیلی شلوغ برای ویلا های دوبلکس کوچک استفاده کرد چرا که فضای کلی خانه گرفته می شود. به طور مثال می توان به طراحی پله ها اشاره نمود. طراحی پله ها در ویلا های دوبلکس کوچک بهتر است در گوشه خانه صورت بگیرد تا به آیت ترتیب فضای کم تری اشغال شود و یا به عبارتی دیگر مساحت کم تری را در گیرد.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی نمای لاکچری

طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن

امید است مطالب بیان شده در طی بحث طراحی خانه دوبلکس ویلایی و عناوین دیگری از جمله طراحی ویلا دوبلکس کوچک، طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن و … به اندازه کافی برای شما مفید بوده و در بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات شما در رابطه با طراحی هر چه بهتر و مناسب تر خانه های دوبلکس موثر بوده باشد. همچنین برای اطلاع بیشتر تر و بهتر از دیگر نکات مهم درباره ی طراحی خانه های دوبلکس ویلایی به شما توصیه می شود که به سایت روکو آرک سری بزنید.

روکو آرک یکی از بهترین شرکت های طراحی خانه های دوبلکس مدرن و کوچک می باشد که گروهی از مجرب ترین و حرفه ای ترین طراحان در این شرکت مشغول به کار هستند که شما می توانید سوالات خود را درباره ی طراحی خانه خود با این گروه در میان گذاشته و از راهنمایی های آن نهایت استفاده را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *