وبلاگ

دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن- یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای آشپزخانه آن می باشد که به قلب خانه معروف است. با توجه به اینکه با بخش نشیمن خانه کاملا در ارتباط است در نتیجه دکوراسیون آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. آشپزخانه ها به دو صورت با اپن و بدون اپن طراحی می شوند که البته این روزها کمتر کسی از آشپزخانه با اپن استقبال می کند. در سال های اخیر نیز به دلیل کوچک تر شدن خانه ها، متراژ آشپزخانه ها کاهش یافته است به همین دلیل طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله با بزرگترین گروه معماری یعنی روکو آرک  با طراحی داخلی همراه ما باشید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

مهم ترین وسیله ای که در اشپزخانه ظاهر آن را عوض می کند کابینت می باشد. بهتر است ابتدا برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن خود یک کابینت با طرح زیبا و متفاوت انتخاب کنید. البته چیدمان آشپزخانه نیز بسیار مهم است چرا که برای داشتن یک اشپزخانه دلباز می بایست از تمامی فضا استفاده کرد که با طراحی گروه معماری روکو آرک می توانید اطمینان حاصل کنید آشپزخانه شما به بهترین شکل طراحی شده است. همانطور که بیان شد این روزها اشپزخانه ها متراژ پایینی دارند و اغلب افراد به دنیال طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن برای فضای کوچک هستند.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون اپن

اغلب افراد گمان می کنند که برای آشپزخانه های کوک نمی توان دکوراسیونی زیبا داشت چرا که فضای کافی در اختیار نیست در حالی که این تصور کامل غلط است و شما با یک طراحی دکوراسیون داخلی درست و اصولی می توانید از حداکثر فضا به بهترین شکل استفاده کنید. مهم ترین عناصر در آشپزخانه ها یخچال، سینک، ظرفشویی و گاز می باشند که باید در انتخاب محل قرارگیری آن ها بیشترین دقت را داشته باشید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

در آشپزخانه‌های بدون اپن اغلب دیواری وجود دارد که بهتر است برای آن برنامه‌ریزی کنیم. اینجاست که باید از خلاقیت خود جهت استفاده حداکثری از فضا بهره ببریم. در دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون اپن تقریبا تمام آشپزخانه از اتاق نشیمن پیداست. لذا تمام جزئیات اعم از رنگ کاشی‌ها، رنگ و نوع کابینت‌ها و … مهم هستند. همچنین باید سعی کنیم ارتباط و هماهنگی بین فضای بیرون و آشپزخانه حفظ شود.

نکات مهم طراحی آشپزخانه بدون اپن

برای اینکه بتوانید یک فضای اصولی و زیبا خلق کنید نیاز است که برخی از نکات را در ارتباط با طراحی آشپزخانه بدون اپن رعایت کنید. اگر با نکات طراحی آشنایی ندارید بهتر است دکوراسیون منزل خود را به دست افراد با تجربه بسپارید. اکنون با ما همراه باشید تا نکاتی مهم را برای شما بیان کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: صفر تا صد طراحی خانه دوبلکس ویلایی

کابینت بندی

یکی از مهم ترین وسایل آشپزخانه ها کابینت آن می باشد که در واقع اسکلت اصلی طراحی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود. از کابینت هایی با طرح های زیبا و متفاوت استفاده کنید. کابینت های هایگلاس با رنگ سفید براق می تواند آشپزخانه شما را بزرگتر نمایش دهد. همچنین از دیگر راه های بزرگتر نشان دادن آشپزخانه استفاده از کابینت با درب های شیشه ای می باشد.

آشپزخانه های بدون اپن بیشتر در معرض دید می باشند لذا می بایست در انتخاب کابینت دقت کنید. رنگبندی های مختلفی برای کابینت وجود دارد اما در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید تا جلوه بهتری را برای آشپزخانه خود رقم بزنید.

نورپردازی خوب

هرچه آشپزخانه شما نور کمتری داشته باشد، دلگیرتر و کوچکتر دیده می‌شود. به همین دلیل، کافی است چند چراغ بزرگ و کوچک را در آشپزخانه خود نصب کنید تا بتوانید نورپردازی قوی‌تری را ایجاد نمایید. همچنین بهتر است در زیر کابینت‌های بالایی، لامپ‌های رشته‌ای به کار ببرید تا با روشن شدن سطح کابینت‌های پایینی زیبایی آشپزخانه‌تان دو چندان شود. در سال‌های اخیر از نورپردازی در کف بسیار استقبال شده است. به همین منظور شما می‌توانید در کف آشپزخانه خود از نورهایی استفاده کنید که در شب روشنایی داشته باشند.

میز ناهارخوری

بهترین جایگزین برای اپن استفاده از میز ناهارخوری می باشد که همان کارایی اپن را نیز دارد. در واقع با یک تیر دو نشان میزنید و بیشترین استفاده را از فضا می کنید. استفاده از میز ناهارخوری کوچک و ساده می تواند در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن شما گزینه خوبی باشد. می توانید از صندلی های اپن استفاده کنید و یا حتی میز ناهارخوری تاشو برای آشپزخانه کوچک خود انتخاب کنید.

رنگ دیوار آشپزخانه

رنگ های روشن فضا را به طور معجزه آسایی بزرگتر نمایش می دهند و در عین حال رنگ های تیره می توانند یک فضای خفقان ایجاد کنند. اگر نور کافی در آشپزخانه خود ندارید از نکات طراحی آشپزخانه بدون اپن است که دیوارها را رنگ کنید و ترجیحا از رنگ های روشن استفاده کنید که صد البته رنگ سفید یکی از بهترین انتخاب ها می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: بیش از 500 پروژه طراحی نمای ساختمان

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

پنجره

اگر امکانش هست در آشپزخانه خود پنجره بزنید یا آشپزخانه را در محلی از خانه قرار دهید که دارای پنجره است. چون علاوه بر استفاده از تهویه آن، به آشپزخانه شما رنگ و دلبازی می‌بخشد.

استفاده از کابینت های بلند

یکی دیگر از روش‌های جذاب برای آشپزخانه‌های کوچک، استفاده از کابینت‌های بلند و البته هایگلاس تا ارتفاع سقف است. به این ترتیب هم جای بیشتری برای وسایل دارید و هم خطای دید باعث می‌شود که آشپزخانه شما بزرگتر دیده شود.

مثلث کار در آشپزخانه بدون اپن

در ابتدا شاید بخواهید معنای مثلث کار در آشپزخانه را بدانید. مثلث کار در آشپزخانه در واقع نوعی مثلث فرضی در آشپزخانه است که سه رأس آن را سه عنصر اصلی آشپزخانه، یعنی گاز، سینک ظرف‌شویی و یخچال را در برگرفته است. این سه عنصر باید در سه ضلع مختلف آشپزخانه قرار بگیرند. اما مثلث کار در آشپزخانه بدون اپن تا حدودی قابل‌اجرا است؛ چرا که در این آشپزخانه سه دیوار وجود دارد و فقط اپن حذف شده است بنابراین به خوبی می‌توان سه عنصر اصلی را در سه ضلع مختلف قرار داد. در صورتی که به دلیل حذف یکی از دیوارها امکان اجرای مثلث کار وجود نداشته باشد، اجرا نکردن مثلث کار نیز نقصی در آشپزخانه به وجود نمی‌آورد. شما می‌توانید این سه عنصر اصلی آشپزخانه را روی یک یا دو دیوار نیز قرار دهید.

سخن پایانی

آشپزخانه ها دارای مدل های متنوعی هستند که این روزها داشتن اشپزخانه بدون اپن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. در این مقاله به بررسی طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن پراختیم. در صورتی که قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را دارید و می خواهید از یک فرد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید همین حالا می توانید از طریق واتس اپ با مشاورین مجموعه روکو آرک در تماس باشید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن


طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن


طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن


طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن


طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *