وبلاگ

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

یکی از روش های مهم در جذب مشتری و افزایش جلب توجه، طراحی بویتک به صورت خاص و نوین می باشد. این امر تاثیر مستقیمی بر روی فروش شما خواهد داشت. اکثر مشتری ها پیش از این که وارد فروشگاه شوند نگاهی اجمالی به دکوراسیون داخلی دارند و در صورتی که طراحی بوتیک شما جذاب و نو باشد پا به فروشگاه خواهند گذاشت. برای اینکه بتوانید طراحی داخلی بوتیک خود را به بهترین وجه انجام دهید می بایست برخی نکات را رعایت کنید در این مقاله می خواهیم شما را با نکات لازم جهت اصول طراحی بوتیک های زنانه و مردانه آشنا کنیم. با مجموعه گروه معماری rocoarc همراه باشید.

دنیای مد و لباس، دنیایی است که نیازمند یک طراحی هوشمندانه برای فروش بیشتر می باشد. تصور کنید که دارای حجم زیادی از لباس های زنانه و مردانه هستید و می خواهید آن ها را به فروش برسانید. در صورتی که فضایی جذاب برای نمایش این لباس ها ایجاد نکنید ممکن است بسیاری از محصولات شما از دید مشتری به دور بماند و حتی برخی از آن ها از دید مشتری زشت باشد. با این حال می توان با طراحی بوتیک، نورپردازی، ایجا فضای مناسب برای آویزان کردن لباس ها می توانید مشتریان زیادی را جذب کنید.

در طراحی بوتیک مواردی مانند المان مورد استفاده برای دکوراسیون، نحوه نورپردازی و چیدمان وسایل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اما نکته ای که نباید نادیده گرفت تجهیزات دکوراسیون می باشد که در بوتیک ها استفاده می شود. پیش از این تنها به قسمت ویترین بوتیک اهمیت داده می شد. اما این روزها سطح توقعات از طراحی داخلی بوتیک ها بسیار فراتر رفته است و تجهیزات نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

طراحی بوتیک زنانه

طراحی داخلی بوتیک زنانه به دلیل ذوق و هنر دوستی بانوان یکی از عوامل اصلی برای جذب مشتری محسوب می شود. با یک طراحی زیبا و منحصر به فرد می توانید مشتریان زیادی را با خود به همراه داشته باشید. بسیاری از افراد به دلیل اینکه معماری داخلی و طراحی بوتیک برایشان بسیار جذاب است مشتریان ثابت فروشگاه های خاص با دکورهای خاص می شوند. بنابراین برای داشتن یک بوتیک زیبای زنانه بهتر است قبل از طراحی از یک مشاور کمک بخواهید و با در نظر گرفتن نکات ویژه طراحی بوتیک را شروع کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: نقش رنگ ها در طراحی داخلی

در طراحی بوتیک زنانه اولین نکته ای که می بایست در نظر داشته باشید دیزاین ویترین و نحوه چیدمان محصولات در ویترین می باشد. زیرا اولین چیزی که مشتری از فروشگاه شما مشاهده می کند، ویترین است. ویترین باید به صورتی طراحی شود که حس کنجکاوی مشتری را تقویت کند و او را به داخل فروشگاه بکشاند. همچنین خلاقیت در طراحی ویترین باعث می شود تمامی افرادی که از کنار فروشگاه شما رد می شوند لحظه ای مکث کنند و به فروشگاه نگاهی داشته باشند.

دومین مورد طراحی بوتیک زنانه نظم و آراستگی آن می باشد. محصولات باید به گونه ای چیده شود که مشتری با دیدن آن ها اسحسا سردرگمی نکند. دیدن یک فروشگاه شلوغ و انبوهی از لباس کسی را جذب نمی کند و بالعکس باعث می شود مشتری از آنجا فرار کند. بنابراین در نحوه چیدمان محصولات دقت کافی را داشته باشید. برای این کار می توانید محصولاتی که از نظر جنس و یا رنگ به هم شباهت دارند در کنار یکدیگر بچینید.

در مورد سوم از نحوه طراحی بوتیک می بایست قفسه بندی و جای رگال ها را مشخص کنید. دقت کنید که رگال ها باید به گونه ای چیده شوند که فضای کافی برای رفت و آمد مشتری وجود داشته باشد. همچنین در صورتی که فضای کافی برای چیدن رگال های بزرگ ندارید می توانید از رگال هایی خاص استفاده کنید که برای فروشگاه شما طراحی شده باشد.

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

نورپردازی در طراحی بوتیک

برای نورپردازی می توانید از نورهای پراکنده در طراحی بوتیک استفاده کنید. ویژگی شاخص نورهای پراکنده این است که رنگ لباس ها را به درستی مشخص می کند و افراد در انتخاب رنگ دچار سردرگمی نمی شوند. برای لباس های ویژه نیز می توانید از دیزاین، نورپردازی و رگالی خاص استفاده کنید. مثلا نورهای متمرکز برای اینکه نظر هر بیننده ای را جلب کند بهترین گزینه خواهد بود. همچنین می توانید از رگال های خاصی برای محصولات خاص خود استفاده کنید که جلوه ویژه ای دارد.

انتخاب سبک دیزاین برای طراحی بوتیک

برای طراحی بوتیک زنانه سعی کنید از رنگ های شاد استفاده کنید و برای طراحی بوتیک مردانه از رنگ های سفید مشکی و گرم استفاده کنید. رنگ هایی مانند طلایی، صورتی، آبی و سبز می تواند برای طراحی بوتیک زنانه مناسب باشد. اما هر بوتیک می تواند دارای سبک خاصی باشد. برخی از این سبک ها به شرح زیر می باشد:

  • مدرن
  • مینیمال
  • آرت کو
  • پاپ آرت
  • نئوکلاسیک

با استفاده از این سبک ها می توانید همراه با رنگ های روش طراحی خاصی را برای فروشگاه خود رقم بزنید.

گام های ضروری برای طراحی بوتیک

برای اینکه بتوانید بهترین طراحی را برای بوتیک خود داشته باشید بهتر است لیستی از کارهای مهم را بنویسید. توجه داشته باشید هرچثدر لیست کارهای شما بیشتر باشد و نکات ریزتری را در نظر بگیرید در نهایت می توانید طراحی دکوراسیون شیک تری داشته باشید. از ضروری ترین گام ها برای طراحی بوتیک زنانه و مردانه می توان به موارد زیر اشاره داشت.

کسب اطلاعات بیشتر: نقش رنگ زرد در طراحی داخلی

ابعاد و فضای داخلی بوتیک را محاسبه کنید: نحوه طراحی بوتیک کوچک با سالن های بزر متفاوت است در نتیجه لازم است در ابتدا متراژ و و طرح کلی فروشگاه را داشته باشید. حتی می توانید از نرم افزارهای معماری استفاده کنید تا نتایج واقعی تر دیده شود. علاوه بر اندازه گیری لازم است در این بخش نورپردازی، کفپوش، نورگیر  را نیز مشخص کنید.

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

قیمت دکوراسیون بوتیک: میزان بودجه ای که برای طراحی بوتیک در نظر دارید را مشخص کنید که بر اساس بودجه وع متریال و سبک طراحی را مشخص کنید. توجه داشته باشید بودجه کم دلیل بر طراحی صحیح و شیک نمی باشد و در عین حال بودجه زیاد هم نمی تواند نتیجه کار را خارق العاده کند. با ایده پردازی و خلاقیت می توان با کمترین هزینه ها بهترین دکور را خلق کرد. پیشنهاد ما این است که با مشاورین مجموعه rocoarc در ارتباط باشید.

سبک دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید: برای طراحی بوتیک سبک های مختلفی وجود دارد که در بخش های پیشین به صورت اجمالی به آن ها اشاره شد. شما عزیزان می توانید با توجه به بودجه و سلیقه خود بهترین سبک را برای فروشگاه در نظر بگیرید. نمی توان گفت کدامس بک بهترین گزینه خواهد بود چرا که این مورد کاملا سلیقه ای می باشد. سن و فرهنگ مشتریان شما نیز می تواند بر ظاهر بوتیک تاثیرگذار باشد.

قفسه بندی و چیدمان لباس: با توجه به اینکه چه نوع لباسی را به فروش می رسانید می بایست قفسه بندی، رگال ها و محل قرارگیری مانکن ها را مشخص کنید. انتخاب نوع قفسه و رگال نیز به بودجه شما وابسته است . به عنوان مثال در صورتی که در حال فروش لباس های یک برند خاص هستید بهتر است از کمدهای زیبا و متناسب با سبک داخلی بوتیک برای قرار دادن لباس استفاده کنید.

تعیین محل استراحت برای مشتری: خرید و گشت و گذار در بازار برای بسیاری از افراد خسته کننده است و عموما افراد به تنهایی برای خرید مراجعه نمی کنند و دارای همراه می باشند که باید مدتی را برای خرید در فروشگاه شما بمانند. در این شرایط با توجه به فضای فروشگاه باید صندلی یا مبلمانی زیبا را اختیار کنید که محل استراحت مشتری باشد و جلوی رفت و آمد سایر مشتریان نیز گرفته نشود.

طراحی اتاق پرو: اتاق پرو بخش اصلی یک فروشگاه است که در واقع فروشنده در حال پسندیدن لباس مورد نظر می باشد. هرچقدر نورپردازی و دیزاین اتاق پرو شیک تر باشد لباس زیباتر به نظر می رسد. همچنین در نظر داشته باشید که اتاق پرو فضای کافی برای دراوردن و پوشیدن لباس را داشته باشد و مشتری از رفتن به اتاق پرو اذیت نشود.

رنگ بوتیک: یکی از مهم ترین بخش های طراحی بوتیک، رنگبندی آن می باشد. رنگ تاثیر بسزایی بر روی افراد دارد. رنگ های به کار رفته در کف پوش، دیوارها، مبلمان، کمدهای لباس و … همگی می بایست متناسب با هم انتخاب شوند و یک هارمونی جذاب را برای مشتری ایجاد کنند.

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

نتیجه گیری

تا بدینجا در مورد طراحی بوتیک های زنانه و مردانه و نکات ویژه آن به بحث و بررسی پرداخیتم. توجه داشته باشید که بدون شناخت مخاطب هدف و گروه سنی آن ها نمی توان یک طراحی بوتیک جذاب را رقم زد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی بوتیک می توانید با مشاورین مجموعه rocoarc در تماس باشید تا بهترین ها برای شما رقم بخورد. شما عزیزان می توانید نمونه ای طراحی بوتیک را که توسط مجموعه rocoarc طراحی شده است مشاهده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر فایل نمونه را دانلود کنید.

4 دیدگاه در “اصول طراحی بوتیک زنانه و مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *